PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 20.09.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

XXI. ročník dětského folklorního festivalu
DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003

30. - 31. května 2003 - Strážnice

Ve dnech 30. a 31. května 2003 pořádají Ústav lidové kultury ve Strážnici a Město Strážnice a Folklorním sdružením České republiky XXI. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003. Tento festival je pořádán v rámci dnů tradiční kultury v České republice.

Festivalu se zúčastní půl druhé desítky nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky, hostující soubor ze Slovenské republiky a čtyři rodinné kapely. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.

Po zahájení festivalu v pátek 30. května v 10:00 hod. bude v amfiteátru Zahrada následovat program Zahrajte nám, muzikanti, do tance. V podvečer, po slavnostním průvodu účastníků, který bude procházet ulicemi města od 16:30 hod., se opět v amfiteátru Zahrada v 18:00 hod. představí dětské lidové hudby v pořadu Muzikanti, hrajte. Od půl deváté večer se pak malí účastníci festivalu pobaví na hudební a taneční party, která, bude-li přát počasí, oživí Ostrůvek zámeckého parku.

Sobotu 31. května 2003, den před Mezinárodním dnem dětí, zahájí program s názvem Putování po moravské zemi. Pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků je od 9:00 do .14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží. Hlavní festivalový pořad ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaný Co kdo umí... , nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, kterou bude XXI. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003 ukončen.

V programech účinkují soubory Děcka a Handrláček z Kunovic, Hradišťánek z Uherského Hradiště, Kopaničárek ze Starého Hrozenkova, Kremienok z Bratislavy, Lúčánek z Louky, Malá Jasénka ze Vsetína, Mladinečka z Plzně, Palavánek z Mikulova, Púčik z Brna, Radost z Pardubic, Štěpnička z Veselí nad Moravou, Vizovjánek z Vizovic, Vonička z Havířova, Žerotínek ze Strážnice, Kotalovi z Hroznové Lhoty, Martynkovi z Mostů u Jablunkova, Šimandlovi z Plzně a Zetkovi z Vidče.

V rámci festivalu bude podepsána na strážnické radnici dohoda o spolupráci mezi Správou českých center a Folklorním sdružením České republiky.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Hlavními mediálními partnery je Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Sponzorsky festival podpořili OCHI INŽENÝRING spol.s.r.o., Carrefour, IN.ORG spol.s r.o., Ready stavební spol. s r.o., Metrostav, NAVATYP a.s., OSA, SUBTERRA, ELTODO a CAC Leasing, a.s. Praha.

Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:

www.ulk-straznice.cz nebo www.straznice-mesto.cz

Zpracoval : Václav Horčička 26. května 2003

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 29.05.2003 v 08:37 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA